Babtynas Žemaitkiemis Manor

Žemaitkiemio k. 10, Babtų sen., Kauno r., Lithuania
Lng: 23.7918377 , Lat: 55.065238

Contact person: Mindaugas Šventoraitis
Phone: +37068718414 , +37063220000 / senasdvaras@gmail.com
www.senasdvaras.lt
View on map:

Description

Babtynas Žemaitkiemis manor was established in the 16th century by the Šiukšta family. From 1697, the manor was governed by the Prozor family for a century; Babtynas became a representative manor. It was majestic palace, with a two-storied pediment, balconies on the first floor, 28 rooms and a defence tour. Currently the manor is trying to revive its musical traditions: various concerts take place here; since 2003, the manor has been serving as a venue for the concerts of Pažaislis Music Festival, open-air workshops and artist meetings. The buildings of the manor and its surroundings, which have become a creative residence for artists and a centre of cultural tourist attraction, are now being restored according to the remaining iconographic material.

Additional information

Visiting by appointment (tel.nr. +37068718414) or on the days when the events are organized. 
 
When Tango Meets Bosanova
Lithuania
LILY DAHAB (vocal, Argentina)

Also paticipate
Bene Aperdannier (Germany)
Camilo Villa (Columbia)
Jo Gehlmann (Germany)
Topo Gioia (Argentina)

Programme:
Tango, bosanova, samba, jazz
Two photography exhibition
Lithuania
On June 17th in Babtynas - Žemaitkiemis manor new exhibition will be opened


Romualdas Požerskis.
2016, 2017 ir 2018 metais VDU Menų fakulteto profesorius Romualdas Požerskis, kartu su tarptautinėmis fotografų grupėmis, vyko į Bangladešą ir kiekvienos kelionės metu ten praleido po dešimt dienų. Šių kelionių tikslas buvo ne vien kūrybinis – fotografija Požerskiui tapo įtaigiu būdu vaizdais kalbėti apie vieną neturtingiausių pasaulio šalių ir jos žmones.
Pasak menotyrininko Tomo Pabedinsko, šie neturtingos šalies, tačiau savimi pasitikinčių ir orių vaikų atvaizdai yra ir dokumentai, ir iškalbingos metaforos. Viena vertus, nuotraukos tariamai priartina prie žiūrovo tolimo krašto tikrovę, sukuria akistatą su tenykščių gyvenimu ir neleidžia nepastebėti jo varganos kasdienybės. Kita vertus, skurdžioje aplinkoje su dovanotais žaislais pozuojančių vaikų fotografijos byloja apie žmonių gebėjimą dalintis, net jei juos skiria, atrodytų, neįveikiami geografiniai nuotoliai ir kultūriniai skirtumai.

Iridijus Švlenys.
Ši fotografijų serija perteikia žmonių besąlygiškai didžiulį gyvenimo tempą dėžutėse. Kuo didesnis pasaulyje miestas, tuo didesnis kiekis dėžučių jame. Mes patys renkamės gyvenimo aplinką, kurioje norime gyventi, tačiau ta aplinka turi savo gyvenimo tempą bei taisykles prie kurių mes turime prisitaikyti, kad išgyventi.

“5:00 rytas. Keliuosi iš dėžutės. Atsliūkinu į baltąją dėžutę ir pasileidžiu dušą. Užsimerkiu ir leidžiu pasvajoti sau, stoviu lietuje, gamtos oazėje. Išeidamas užrakinu dėžutės duris, einu į sekančią dėžutę, kuri mane nuleidžia iš aukštybių. Metro - sėdu į dėžutę ir judu link darbo. Po valandos matau aš sekančią dėžutę, kurioje pilna mažų dėžučių. Žinau, praleisiu visą dieną vienoje iš jų tiesiog žiūrėdamas į priešais pastatytą dėžutę.”
Niujorkas - tai dežučių miestas.