Kurtuvėnai Manor

Parko g. 2, Kurtuvėnai, Lithuania
Lng: 23.0485478 , Lat: 55.8279377

Contact person: Kornelija Jurgaitytė
Phone: +37041370333 / info@kurtuva.lt
www.kurtuva.lt
View on map:

Description

Kurtuvėnai manor is one of the oldest Lithuania manors. In 1592 more than 20 wooden structures consisted the manor. In the beginning of XVIII c. manor was bought by Pranciškus Nagurskis, three generations of Nagurskiai ruled Kurtuvėnai for the whole century, later Pliateriai were the owners of Kurtuvėnai for almost 8 decades. They modernised manor farming, established the biggest Lithuania fishing pond farm. In the beginning of XX c. the roads of book carriers went through Kurtuvėnai. In 2006 a barn rose from ashes, nowadays regional park visitor centre is functioning, concerts, galleries and conferences are being organised. In the rebuilt peasants quarters Kurtuvėnai regional park direction works, in the former manor stables there is a Ridding service centre.
 

Additional information

 
Monday – Friday 8.00–17.00. Lunch break 12.00–13.00. This is Kurtuvenai park administration working hours.
Information for visitors who come on Saturday or Sunday: you should come to Kurtuvėnai Manor Stud (Žvejų g. 2, Kurtuvėnai) you could also visit Kurtuvėnai camp (Parko g. 2, Kurtuvėnai) and ,,Kryžkelė" inn (P.Višinskio g. 18, Kurtuvėnai). In all these places there will be a possibility to mark your visit to Kurtuvėnai Manor. 
 

 
Lithuania
12.06.2018-10.07.2018
Paroda veiks iki liepos 10 d. 
        OrganizatoriaiKurtuvėnų regioninio parko direkcija ir VšĮ ,,Trys kaimai"
 
Kiekvienais metais, pasibaigus Velykų mišioms, kurios paprastai esti kiek ilgesnės nei įprastos, kunigas kviečia ploti jose dalyvavusiems vaikams: už kantrybę. Cerkvėse, kur senąja tradicija šventinės mišios trunka apie keturias penkias valandas, ne kartą teko matyti juos sumigusius ant suolų ar ant tėvų rankų – ilgas ir sudėtingas ritualas laiką kitaip suvokiančiam mažutėliui išsitęsia iki begalybės. Daivos Kairevičiūtės fotografijų paroda „Žolinė“ (...) šįkart fiksuoja būtent juos, kviečiamus į dangaus karalystę, - vienus džiaugsmingus ir besišypsančius, kitus pavargusius, nuobodžiaujančius, snaudžiančius, įsikniaubusius motinoms į glėbius.
„Per patį smaguma – į bažnyčią?!” – būtent tokia vaikystės reminiscencija gyva ne vieno atminty, ypač gimusių praktikuojančių katalikų šeimose, nes šventė vaiko sąmonėje niekaip nesusijusi su ilgu stovėjimu tyloje, maldomis, giesmėmis ir jam dar sunkiai suvokiamais religiniais ritualais. Kiek tai veikia būsimą tikėjimo kelią, kiek veda, o kiek atgraso – menininkė kviečia kiekvieną grįžti į savo atmnties archyvus. Ne veltui žmonės Daivos „Žolinėje“ – tarsi ne iš šių laikų, Švenčiausiosios Mergelės Ėmimo į dangų atlaidai fotografuoti Pivašiūnuose, bet Daiva sąmoningai vengia atpažįstamų architektūrinių detalių, fotografijose nefiksuodama altoriaus ir bažnyčios eksterjero, todėl jos Žolinė tarsi nepavaldi vietai ir laikui.
Fotografuoti atlaidus – visada rizikingas žingsnis, tai meistriškai darė dar neskaitmeninės fotografijos laikais kūrę meistrai – R. Požerskis, R. Rakauskas, V. Luckus ir kiti. Grafikė ir fotografė Daiva Kairevičiūtė ir toliau lieka ištikima savo stiliui – fiksuoti iš pirmo žvilgsnio paprastą, regis, niekuo neišsiskiriantį kadrą ir koduoti jį po naratyviniu sluoksniu, pasakojimo kūrimą paliekant žiūrinčiojo fantazijai.
D.Kairevičiūtės „Žolinėje“ emocija išreiškiama ne tik veido išraiška, bet ir kūno kalba – kiek vidinio tyro vaiko yra į kadrus patekusiame suaugusiame, kas toji nepažįstamoji, kuri nuilsusi prisėdo ant laiptų prie jaunų mergaičių būrio, kokias istorijas slepia džiaugsmingi ir šviesūs seni veidai.
Vaikai Daivos pasakojime – užsnūdę eilėje prie palaiminimo, besislepiantys nuo kaitrios saulės klausyklos pavėsyje, bet čia pat, pastebėję į juos nukreiptą objektyvą, šypsosi: jie dar nepraradę gebėjimo gyventi čia ir dabar, kai nuobodulys ir nuovargis, regis, išsitęsęs iki begalybės, čia pat gali virsti džiugesiu – tokiu pat amžinu šią akimirką.
Eglė Marija Frank
„Šiaurės Atėnai“ Nr. 8, 2018 m. balandžio 20 d.
Kurtuvėnų svirno galerijoje Vitalio Čepkausko paroda ,,Aukštyn
Lithuania
     Vitalis Čepkauskas Lietuvoje geriausiai žinomas kaip skulptorius, instaliacijų menininkas, eksperimentinės mados dizaineris. Didelę menininko kūrybos dalį sudaro kompozicijos sukurtos iš panaudotų, rastų ar įsigytų daiktų. Seni daiktai, anot V. Čepkausko, su savimi neša prisiminimus, energiją, ryšį su praeitimi ir jau išnykusiais savininkais. Panaudodamas instaliacijose, autorius juos tarsi „atkuria į dabartį“ bei įtraukia į naują, asmeniniais išgyvenimais paremtą pasakojimą. Darbuose menininkas reflektuoja iš žmogiškosios būties ir įvairių egzistencialistinių išgyvenimų kylančius siužetus, nagrinėja atminties, laikinumo, gyvenimo ciklo, kūrybos, autentiškumo temas.

Parodos ,,Aukštyn“  idėjos atspirtis:
  • Žmogaus kūniškumas yra atviras pasauliui. Vertikali eisena išlaisvina nespecializuotas žmogaus rankas ir atveria žvilgsniui platų horizontą, klausa ir rega tampa svarbesni už lytėjimą, uoslę, skonį.
    Alegorinis portretas – konkretaus žmogaus atvaizdas, išreiškiantis abstrakčią sąvoką, ar įkūnijantis mitologinį personažą arba herojų.
    Gravitropizmas – augalų, grybų bei kitų panašių gyvybės formų įvairių organų sugebėjimas užimti reikiamą padėtį Žemės traukos lauko atžvilgiu. Pavyzdžiui, į viršų auga medžiai, žolės...
    Terminas „virš-sąmonė“ turi neutralų pobūdį, kas leidžia nagrinėti patirtį, priklausančią įvairioms pasaulio dvasinėms tradicijoms, pabrėžiant būdingas jos savybes (tylumą, ramybę, šviesą) ir pasekmes (moralinį pokytį)...
      Nuo viduriniojo ir senojo geležies amžiaus svarbiausi darbo įrankiai – įvairūs kirviai, peiliai, dalgiai, pjautuvai, vedegos, skiltuvai, ylos, adatos – buvo geležiniai. Jų yra randama piliakalniuose ir gyvenvietėse, kapinynuose – jie dėti į kapą kaip įkapės.

Svirno galerijos darbo laikas: darbo dienomis 8 -17 h.                                                      
Organizatoriai:  Kurtuvėnų regioninio parko direkcija, VšĮ ,,Trys kaimai“
                          Parodos kuratorė Oksana Judakova.
 Daugiau informacijos:  info@kurtuva.lt
www.krpd.lt
                                        tel. nr. (841) 370 333
Lithuania
24.06.2018
Birželio 24 d. 16 val. Kurtuvėnų dvaro svirne Tytuvėnų vasaros festivalio renginys - Rankų šešėlių teatro „Budrugana“ spektaklis ,,Keturi metų laikai. 
   Birželio 24 d. 16 val. Kurtuvėnų dvaro svirne Tytuvėnų vasaros festivalio renginys - Rankų šešėlių teatro „Budrugana“ spektaklis ,,Keturi metų laikai. 
     Aktorių trupė, surinkta rašytojo, režisieriaus Vytauto V. Landsbergio Klaipėdos universitete, kurie aktorinio
meistriškumo studijų metu, dvejiems metams išvyko į Gruziją mokytis unikalios teatro kalbos – rankų
šešėlių teatro meno. Rankų šešėlių teatras ypatingas savo atlikimo technika: naudojamos tik rankos,
kuriomis kuriami personažai ir pasakojamos istorijos. Tai yra unikali teatro technika, kuri gyvuoja tik
Gruzijos, vieninteliame pasaulyje, rankų šešėlių teatre „Budrugana Gagra“ o nuo 2017 m. gegužės 27
dienos ir Lietuvoje įkurtame profesionaliame teatre „Budrugana Lietuva“. Gruzijos rankų šešėlių teatro
pradininkas ir įkūrėjas yra žymus kino ir teatro aktorius prof. Gela Kandelaki.

    Apie spektaklį
    Spektaklis ,,Keturi metų laikai"- Tai rankų šešėlių spektaklis skirtas visiems nuo 3 iki 103 metų. Jame
pasakojama meškiuko gyvenimo istorija – nuo pirmo žvilgsnio į pasaulį, iki visiško jo pažinimo.
     Kodėl “Keturi metų laikai”?
     Keturi metų laikai – tai Rėdos ratas, kuriuo rieda ne tik gamta, bet ir kiekvienas iš mūsų – pavasarį
prisikeldamas, o žiemą užmigdamas amžino poilsio. Kiekvienas metų laikas atspindi vis kitą mūsų
gyvenimo etapą ir atneša vis kitokius išgyvenimus. Taip ir meškiukui kiekvienas metų laikas suteikia vis
kitokią gyvenimo prasmę bei patirtį.
    Pasibaigus spektakliui visi norintys bus supažindinti su šešėlio teatro kūrimo paslaptimis.

Bilieto kaina 8 Eur. 
Kurtuvėnų svirne Trio ,,BSM
Lithuania
Trio „BSM“ | Mindaugas Bačkus – violončelė
Raimondas Sviackevičius – akordeonas
Vytautas Mikeliūnas – smuikas
 
Bilieto kaina 8 Eur.